Basics of custom socks – Materials/Yarn

According to our experience, our direct participation in raw material procurement is the best way to ensure quality. We purchase raw materials from China’s most abundant raw material market and ship them to the factory, no third-party intervention. We select qualified and stable raw material suppliers, meet environmental protection standards, national standards, and EU standards, and are confident to deal with each testing. We will configure raw materials according to customers’ needs. So as a buyer, how to choose socks raw materials yarn? The following navigation will give you some clear concepts.

Ponožka má hlavní a pomocnou přízi. Je velmi snadné je pochopit a rozlišit.

1. Vlastní ponožky Hlavní příze

Bavlna:

Cotton is our most commonly used knitting fiber. It has become the most popular main yarn of socks, mainly because of its high cost-effective performance. A natural light fiber yarn. Air permeability, water absorption, heat preservation, and wear resistance. But because of the characteristics of water absorption, sweat is not easy to discharge, so we often find that wearing socks all day feel very wet. We can add nylon or polyester to the main yarn. These two kinds of non-absorbable synthetic fibers will drain sweat and keep the socks dry. But the price is that the shoes may get wet and bacteria may grow. We recommend pure cotton because socks can be cleaned regularly and even replaced every other day, but shoes can’t, right?

Cotton has been planted for thousands of years and has been planted all over the world. We use Xinjiang cotton, which is produced in the Xinjiang Province of China. The average daily sunshine in Xinjiang reaches 8-10 hours, and the average annual sun is 2550-3500 hours, which is very suitable for producing high-quality cotton. Xinjiang long-staple cotton is known as “Cotton Queen.” Its softness, luster, skin-friendly, air permeability and elasticity are far superior to ordinary cotton.

Podle způsobu spřádání lze bavlnu rozdělit do následujících kategorií:

  1. Regenerovaná bavlna: Je to druh bavlněné příze, která se znovu spřádá pomocí oddělených střižových vláken nebo nastříhaných segmentů bavlněné příze v procesu mykání. Není možné tkát složité ponožky, protože příze se snadno láme.
  2. Standardní bavlna: bavlněná příze vyráběná ve velkém množství velmi tradiční technologií. Často se používá k výrobě nejzákladnějších ponožek z čisté bavlny.
  3. Hight blended cotton: new process spinning. It has a softer texture than standard cotton, softer, and knotless. This cotton yarn has the largest market share. Mrducka’s products, high-blend cotton is the basic configuration, when we refer to cotton, refers to high-blend cotton.
  4. Česaná bavlna je druh bavlněné příze, která se spřádá přidáním mykacího procesu na bázi vysoce směsné bavlny. Pochopitelně, že když si češeme vlasy, střižová vlákna bavlny se vyčistí a téměř se v nich nevyskytují nopky. Ponožky z česané bavlny jsou tedy velmi hladké, bez dalších nerovností. Má měkkou strukturu a dokonce i hladký omak. Odolnost proti oděru je extrémní. Cena česané bavlny je mnohem vyšší než cena vysokogramážní směsové bavlny. Máme australského zákazníka, který používá pouze ponožky z česané bavlny a na této bavlněné přízi si velmi zakládá.
  5. Mercerovaná bavlna: Bavlněná příze je mercerovaná (alkalicky ošetřená) a je velmi hladká. Ošetřená bavlněná příze má měkkou strukturu a na přirozeném světle má velmi zvláštní lesk. Protože její povrch je hladký a jemný, barva příze po barvení je plná a rovnoměrná.
  6. Ekologická bavlna: označuje bavlnu pěstovanou bez pesticidů a hnojiv. Není geneticky modifikovaná a je velmi šetrná k životnímu prostředí. Velmi přispívá k ochraně životního prostředí. Jedná se o zcela přirozený růst v přírodním prostředí; samozřejmě se to projevuje i na roční produkci. Ceny zůstávají vysoké.

Polyester:

Lidské vlákno, druhé hlavní vlákno po bavlněné přízi. Není savá, nemůže zabránit zápachu. Levnost.

Coolmax:

It’s a brand of polyester. High-end performance material. It has a strong sweating function and can quickly remove sweat from the body surface. Many famous brands of sports socks use Coolmax as the main yarn or incorporate Coolmax ingredients.

Vlna:

Vlna je důležitým textilním materiálem. Má vynikající elasticitu, dobře udržuje teplo a dobře absorbuje vodu. Ponožky tkané z vlny jsou ideální pro outdoorovou turistiku.

Akryl:

It’s a human-made fiber. , Commonly known as artificial wool, has the characteristics of wool. Soft and light, with the advantages of wool, often blended with wool, to reduce costs. Socks made of high purity wool will appear rough. Adding a certain amount of artificial wool will enhance the comfort of socks.

Angora:

That’s the hair of Angolan rabbits. Good elasticity, not easy to pill, of course, the characteristics of warmth is not small.

Bambus:

Toto vlákno se vyrábí z bambusu, přirozeně pěstované rostliny. Bambus roste rychle a má bohaté zdroje. Před tisíci lety jej lidé používali jako stavební materiál. V současnosti se může používat na výrobu textilu a oděvů. Ponožky z bambusového vlákna mají dobrou propustnost potu a vzduchu. Jejich hlavními vlastnostmi jsou antibakteriálnost a bakteriostáze. Jeho povrch má jedinečný přírodní lesk, takže na dotek je velmi hedvábný, na omak připomíná hedvábí.

Lněné vlákno:

Lněné vlákno je také přírodní materiál. Je antibakteriální, antistatický, výborně odvádí teplo, ale je drsný na dotek. Jednobarevné, na spotovém trhu je pouze černá, bílá a šedá trikolóra, pokud se jedná o speciální barvu, je třeba přizpůsobení, velmi časově náročné, většina surovin závisí na dovozu.

Lurex:

It’s a synthetic fiber, commonly known as gold and silver wire, which contains some shiny metal wires. It is used for weaving some unique patterns.

Nylon:

Velmi důležitá surovina pro textilní průmysl. Je velmi pevná a odolná proti opotřebení, může být použita jako hlavní příze a také jako pomocná příze. Tkané ponožky jsou tenké a lehké, ale neztrácejí svou houževnatost. Díky své vynikající pružnosti se samozřejmě může použít i ke tkaní sportovních ponožek a zvýšení sportovního výkonu.

Polypropylen:

Polypropylen. Nepřijímá vlhkost. Ze všech umělých vláken je nejlehčí, ale velmi pevný.

2. Pomocná příze

Elastické:

It’s a relatively thick yarn with rubber inside and polyester or nylon outside. Often appears at the top rib of the socks, knitted like a sock’s groove, to prevent socks from sliding. It also appears in the middle of the feet part. As a supporting arch structure, many sports socks have this design.

Elastan/Lycra/Spandex:

Commonly known as cover yarn. It’s very thin spandex, surrounded by a curled polyester or nylon to enhance its elasticity. Except for some functional socks or medical socks that do not require elasticity (such as diabetic socks), almost all socks need to be woven together with the auxiliary yarn and the main yarn to make the socks.

Spandex je ve Spojených státech nejčastěji používaný termín. Lycra je známá značka s vynikajícími vlastnostmi. Je nepostradatelná v některých sportovních oděvech, jako jsou plavky, běžecké punčocháče, gymnastické oblečení atd. Elastan, tento termín se používá po celém světě.

So far. We have listed some of the most common main yarns and auxiliary yarns. Of course, this is not all content. There are some unique and unusual materials that we have not listed. If you happen to have this demand, you can consult us. It’s our pleasure to answer for you. Kontaktujte nás now, we will respond you accurately within 1 minute – 10 hours.

Další Více:

Basics of custom socks – socks length

Vlastní psí ponožky s obrázkem, Nový hotspot!

Další užitečné články pro ponožky na zakázku:

Průvodce maketou návrhu ponožek pro Illustrator/Photoshop

Centrum bezplatného stahování

Vlastní možnosti ponožek

Průvodce maketami štítků/kartonů/obalů ponožek

Design minulých ponožek

Zanechat komentář