Basics of custom socks – Sizing

hakkındaki makaleyi okuduğunuzu düşünüyoruz. çorap uzunluğu Değilse, aşağıdaki makaleyi okumanız sizi etkilemeyecektir.

On major shopping websites, socks for men, women, and children are often provided, and the corresponding size, you may be a bit confused, do not know how to choose. And when you buy socks for someone else, the chaos gets worse. So one size fits most is often your first choice, and obviously, this choice is helpless. So how can we choose the right size for ourselves? Don’t worry, let’s make some clear explanations.

Çorapların da tıpkı ayakkabılar ve giysiler gibi kendi bedenleri vardır. Aradaki fark, çorapların özel bir özelliğe, yani elastikiyete sahip olmasıdır. Çoraplar iyi bir esnekliğe ve sünekliğe sahiptir, bu nedenle çorapların boyutu genellikle bir eşik gösterir. Aşağıdaki tabloya bakınız:

Çorap boyutu

US Women’s Shoe Size

US Men’s Shoe Size

İngiltere Ayakkabı Numarası

AB Ayakkabı Numarası

9-11  (M)

5-10

4-7.5

3-8

36-41

10-13  (L)

10.5-13

8-12.5

7-12

42-46

14+ (XL-XXL)

14+

13+

13+

47-51

Socks size 9-11, refers to your foot length range. That is to say, socks of size 9-11 are suitable for foot shapes of 9 to 11 inches in length range. The corresponding shoe sizes are US women’s shoe size 5-10, US men’s shoe size 4-7.5, UK shoe size 3-8, EU shoe size 36-41. In fact, this also indirectly explains why many socks have Unisex choice, socks have good flexibility, so that a certain range of foot shape, can achieve a good fit.

Örneğin, bir bayan çorap seçerken ayakkabı numarasının 6 numara olduğunu bilir. O zaman 9-11 numara çorap seçer.

A man’s wife knows that her husband’s shoe size is UK size 11, so she can buy socks of size 10-13 for him.

So basically when you’re buying socks, just look at your shoe size. Very simple, right?

  • What if the form doesn’t have the size I want?

Don’t worry, we can customize special socks for you. For customization, please refer to the following links: Özel Çorap Kılavuzu

  • Kendi tasarımım mı var yoksa kendi çoraplarımı mı tasarlamak istiyorum?

Sorun değil, aynı cevap. Sizin için özelleştirebiliriz. Ancak desenin çok karmaşık olmadığından emin olun. Desen ne kadar basit olursa, esneklik o kadar iyi olacaktır çünkü dokunan desen elastik liflerin alanını işgal edecek ve böylece esnekliği sınırlayacaktır. Tıpkı bir ağ gibi esnektir, ancak içine bazı elastik olmayan elemanlar eklemek tüm ağın genel esnekliğini etkileyecektir.

Desen nasıl özelleştirilir, lütfen özelleştirilmiş ana sayfamıza bakın: Özel Çorap Kılavuzu

Why don’t you have socks for children or babies?

Ekibimiz bunun üzerinde çalışıyor. Çocuklar çok hızlı büyüdükleri için çorapların boyutu yetişkinlere göre daha karmaşıktır. Yeni bir gelişme olduğunda, verileri yayınlayacak ve sizlerle paylaşacağız.

Her neyse, herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin. Sorularınızı yanıtlayacak ve bazı öneriler sunacak profesyonel personelimiz var. Bize ulaşın now, we will respond you accurately within 1 minute – 10 hours.

 

Diğerleri:

Basics of custom socks – Materials/Yarn

Resimli Özel Köpek Çorapları, Yeni hotspot!

 

Özel çoraplar için daha faydalı makaleler:

Çorap Illustrator/Photoshop Tasarım Mockup Kılavuzu

Geçmiş Çorap Tasarımı

Bir Yorum Bırakın