Basics of custom socks – socks length

You start a sock business and find a custom socks manufacturer. Then they will first ask you, “What length of socks do you need?”.

First, let’s discuss the most direct point: the length of socks. How do we choose the right “clothes” for our feet? Or how do we match socks for today’s wear?

İnternetten alışveriş yaparken, çorapların birçok farklı uzunluğa sahip olduğunu fark etmiş olabilirsiniz ve çoğunlukla alışveriş sitelerindeki tanımlayıcı kelimeler kafanızı karıştırabilir. Bildiğimiz kadarıyla, çok az farklı marka çorap boylarını tanımlamak için aynı kelimeleri kullanıyor gibi görünüyor.

Well, not just you, but we’re a little confused about their presentation. Use this relatively clear guide to help you understand most of the different lengths.

1. Görünmez çorap (bu gösterişsiz kesimlerden biridir)

çorap uzunluğu - Görünmez çorap
socks length – Invisible sock

Maybe you’re wearing a cool pair of shoes today (something like Flats, palm shoes, boat shoes), but if you don’t want your socks to show up, try these socks on.

2. Gösteri yok (tekne çorapları)

çorap uzunluğu - gösteri yok
socks length – no show

Very short sock. When you wear shoes, you can’t see socks or just the edge of the socks. Socks can’t be seen from the upper position of your shoes. Its height reaches the ankle at most. The name “boat socks” is because they look like boats. It also protects the instep and heel from friction. So it matches sneakers perfectly. Many runners prefer these socks.

3. Ayak bileği çorapları

çorap uzunluğu - ayak bileği
socks length – ankle

Kaburga üst kısmı ayak bileğinin birkaç santimetre üzerinde yer alır. Bu tarz, spor ayakkabı giyen erkekler ve hoş düz ayakkabılardan hoşlanan kadınlar arasında popülerdir. Kısa botlar için de oldukça uygundur, çünkü benzer yüksekliğe sahiptirler, ayak bileğini sürtünmeden bir dereceye kadar korurlar.

4. Mürettebat çorapları

çorap uzunluğu - mürettebat
socks length – crew

These are the most common sock length. This height is about a little below the middle of the calf and can be matched with any shoe. They have rich elements, relying on the designer’s imagination, produce an amazing design. Personality is prominent, especially suitable for young people, leading the street trend. At the same time, office socks mostly use this height of socks, color matching with pure or dark tones, appears severe and stable. This belongs to another entirely different style. Crew socks cover most consumer groups.

5. Orta baldır çoraplar

Çorap boyu - Orta baldır
socks length – Mid-calf

Bu çoraplar normal mürettebat çoraplarından biraz daha yüksek olma eğilimindedir, baldırın yaklaşık 3/4'ü kadar. Günlük kullanımda, genellikle elastik lifli naylon gibi daha ince malzemelerle (malzemenin içeriği hakkında başka bir makaleye başvurabilirsiniz: Basics of custom socks – Materials/Yarn).

6. Diz üstü/baldır üstü çoraplar

çorap uzunluğu - diz
socks length – knee

Çorapların uzunluğu yaklaşık dizin altındadır, ancak dizden fazla değildir. Kadınlar arasında en popüler olanıdır. İster botlarla veya çizmelerle ister doğrudan eteklerle ve düz tabanlarla olsun, güzel bir manzaradır. Binicilik çoraplarının çoğu bu uzunluk kategorisine aittir.

7. Diz üstü

çorap uzunluğu - diz üstü
socks length – over knee

Çorapların uzunluğu zaten dizin üzerindedir ve güzelliği seven kadın tüketiciler soğuk aylarda çorapların uzunluğunu seçme eğilimindedir.

8. Uyluk hizasında çoraplar

Çorap boyu - Uyluk hizasında
socks length – Thigh-high

Hala kadın tüketicilerin tercihidir. Bu çorapların uzunluğu uyluğun ortasına ulaşmıştır. Yivin üst kısmının iyi bir kayma önleme işlevine sahip olması ve uyluğa çok bağlı olmaması gerekir.

 

Özel çoraplar için daha faydalı makaleler:

Özel Çorap Seçenekleri

Ücretsiz İndirme Merkezi

Özel Çorap Paketi (Etiket/Karton/Çanta) Kılavuzu

Resimli Özel Köpek Çorapları, Yeni hotspot!

Geçmiş Çorap Tasarımı

Bir Yorum Bırakın