Erkekler için 17 Çorap Türü

Here’s a thorough sock guide for guys including an in-depth sock length chart, most popular sock lengths, socks by material and novelty socks.

Do you understand which go-to item helps man appear excellent at all occasions? If their life depends on it, it’s something that guys rely on as. No idea? Well, that’s a good pair of socks!

Whether going for a task interview, date or perhaps a funeral, men with a shared sense of design can’t step out of their house without a great set of socks. Yes, socks are that important.

Many men always wear a pair of wrong socks that are closest to them, or worse, don’t wear socks at all!

If you’re someone who definitely can’t do without socks, you have concerned the ideal location. Here, we organize different types of socks. Everyone should understand and should invest at some point in their lives.

Before we jump on to go over the most beautiful socks, let’s talk about why a great pair of socks indicates the world to guys.

İçindekiler

 • Çoraplar Erkekler İçin Neden Önemlidir?
 • Erkek çorap uzunluk tablosu
 • Erkekler için Popüler Çorap Çeşitleri Nelerdir
  • 1. Gösterişsiz Çoraplar
  • 2. Atletik Çoraplar
  • 3. Baldır Çorapları
  • 4. Mürettebat Boyu Çoraplar
  • 5. Diz Yüksekliği
  • 6. Kompresyon Çorapları
  • 7. Elbise Çorapları
  • 8. Kayak Çorapları
 • Çorap Malzemeleri
  • Pamuk
  • Yün
  • Kaşmir
  • İpek
  • Sentetikler
 • Erkek Çorap Çeşitleri Desen Stilleri
  • Yenilikçi Çoraplar
  • Çok Renkli Çoraplar
  • Geometrik Çoraplar
  • Renkli Polkadot Çoraplar
  • Ekose Stil Çoraplar

Çoraplar Erkekler İçin Neden Önemlidir?

erkek çorapları
erkek çorapları

It can be surprising, but a set of socks can make a stunning first impression. This is among the reasons for men to buy good-quality socks. Usually, it is stated that shoes tell a lot about one’s character. However, a pair of socks can also offer an insight into the wearer’s personality.

Kadınlar çoraplarınıza yakından bakarak sizin hakkınızda çok şey çıkarabilir. Örneğin, kahverengi veya gri çoraplar muhafazakâr ve hayatlarındaki değişiklikleri kabul etmekte tereddüt eden erkekler için evrensel bir seçimdir. Mavi çoraplar genellikle erkeklerin romantizmini temsil ederken, beyaz çoraplar genellikle futbol veya diğer sporlar için kullanılır. Erkek genellikle görev görüşmeleri için temiz, siyah çorapları tercih eder. Koyu renkli çoraplar sofistike ve profesyonelliği gösterir. Bu nedenle erkekler arasında sürekli olarak ilk tercihtir.

Erkekler de giyimlerine daha fazla şıklık ya da tasarım katmak için çorapları tercih ediyor. Örneğin, gri oyuna katılmanız gerekiyorsa, renkli, modaya uygun veya baskılı çoraplar sizi aktif gösterecektir.

Erkekler için Çorap Boy Tablosu

çorap uzunluk tablosu erkek
çorap uzunluk tablosu erkek

Popüler Olanlar Erkekler için Çorap Çeşitleri

bazı moda erkek çorapları
bazı moda erkek çorapları

When a male’s drawer was filled with nothing but white/black routine socks, there was a time. But that has become history. Now, you can discover various sort of socks with varying lengths and sizes.

1. Gösterişsiz Çoraplar

erkek no show çoraplar
men’s no show socks

Çorapla giyilmeyen ayakkabılara veya tenis ayakkabılarına alışkınsanız, bakteriler ve su toplamaları eninde sonunda sizi rahatsız edecektir. Yüksek kaliteli ayakkabılarda bile kan ve ter olacaktır. Çorapların çok resmi bir görünüm verdiğini biliyoruz ve muhtemelen her dışarı çıktığınızda bu tür bir tasarım sergilemek istemeyebilirsiniz.

So, what can one do to boast an extremely cool appearance yet keep their feet safe and blister-free? Well, they can opt for no-show socks. By no-show socks, you need not need to actually go for not using any socks. Whether it’s shorts, pants or jeans, these socks can be carried around. These fashionable socks also look excellent with all types of shoes except for sandals, boots, and high-tops.

Piyasadaki birçok gösterişsiz çorap arasında en iyi çorabı seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Kaya görünümünü serinletmek için nefes alabilen çoraplar seçtiğinizden emin olun.

3. Erkek Atletik Çorap

erkek atleti̇k çorap
erkek atleti̇k çorap

Ayak bileği çorapları, en ufak bir moda aksesuarı olmayan atletik çoraplar olarak adlandırılabilir. Erkekler çoğunlukla egzersiz seansları boyunca veya trekking, koşu, yürüyüş veya bisiklet gibi başka herhangi bir egzersize katılırken giyerler.

Ayak bileği çoraplarının en büyük avantajı, su toplamalarını önlemeye yardımcı olması ve terin akmasını engellemesidir. Hiç şüphe yok ki bu çoraplar her spor tutkunu için bir zorunluluktur. Ne yazık ki, bu çoraplar çoğunlukla beyaz, lacivert, siyah veya gri gibi tonlarda sınırlı bir renk yelpazesinde bulunabilir. Çabuk kirlenmeye daha yatkın olduklarından beyaz renkte seçmekten kaçının.

3. Erkek Baldır Çorapları

erkek baldır çorapları
erkek baldır çorapları

Men’s closet is insufficient without traditional shoes like cent loafers. These are essential products that every fashion-forward guy has. However, sporting these shoes without the right type of socks can make their whole appearance a bit out of sorts. What kind of socks will be suitable for such shoes? None other than the calf socks!

Cent loafers aren’t the only shoes developed for calf socks. Your daily sneakers can do just fine too. This must-have socks are perfect for office, casual and semi-formal designs. Finding the best balance to manage the refined look is critical. Males can throw on a monochromatic match and pair it with timeless loafers along with calf socks. This is the kind of appearance that they can go with engagements, weddings, or corporate events. Someone who leans towards a more casual appearance can go for their favorite khaki shorts and match them up with cool sneakers and naturally, calf-socks.

They will likewise be the best match for your boots– be it Chelsea boot, chukka boot, or hiking boots. You can stockpile as many calf socks as you want as their special colors and products will offer a fresh appearance each time you use them. Baldır üstü ve baldır ortası socks are used for many purposes – they come in a variety of patterns, colors and sizes, and most men’s clothing is great.

4. Erkek Mürettebat Boyu Çorap

Erkek Mürettebat Çorapları
Erkek Mürettebat Çorapları

Mürettebat çorapları en popüler olanıdır ve bu da birçok erkek için uygun bir seçenektir. İster fit ister diz boyu şort olsun, kelimenin tam anlamıyla her türlü kıyafeti tercih edebilirler. Bilek çoraplarının aksine, mürettebat çorapları oldukça popülerdir. Bu nedenle, erkeklerin modaya uygun bir stile sahip olanları seçmesi ve her zaman ilgi odağı olması ilginç olacaktır. Çok renkli çoraplardan çizgili çoraplara, geometrik tasarımlara ve daha pek çok farklı stile sahip mürettebat çorapları için alternatifler oldukça fazladır.

5. Diz Yüksekliği

Elbise çorapları

diz üstü elbise çorabı
diz üstü elbise çorabı

Atletik çoraplar

atletik diz üstü çoraplar
atletik diz üstü çoraplar

6. Kompresyon Çorapları

erkek kompresyon çorapları
erkek kompresyon çorapları

7. Elbise Çorapları

erkek elbise çorapları
erkek elbise çorapları

Atletik çorapların yanı sıra, elbise çorapları erkekler için en popüler çorap türüdür. Bir işyeri ortamında çalışan herkes, elbise çorapları ve elbise ayakkabıları içeren uygun ayakkabılara ihtiyaç duyar.

8. Kayak Çorapları

Erkek Kayak Çorapları
Erkek Kayak Çorapları

Snowboard yaparken ayaklarım üşüyor, bu yüzden uygun kayak çorapları benim için kritik öneme sahip. Düzenli olarak kayak yapıyorsanız harika bir kayak çorabı deneyin.

Çorap Malzemeleri

Pamuk

Professional athletes looking for calf socks or ankle socks for their sports sessions can decide for socks in cotton fabric. Discovering cotton socks isn’t challenging as they are quickly readily available on the market at a budget-friendly rate.

Yün

Yün çoraplar, kışın sıcaklığa ve memnuniyete ihtiyaç duyulduğunda en iyi seçimdir. Diğer malzemelerin aksine, nemi fazla emmezler ve bu da onları dışarıdaki aktiviteler ve durumlar için ideal bir alternatif haline getirir.

When you buy socks, be sure to choose rayon socks. Pure wool socks are thicker and more abrasive. Soft doesn’t mean socks are fragile.

Kaşmir

Kaşmir, ayakları rahat ve sıcak tutmaya yardımcı olduğu için yüne benzer. Bu çorapların dikkatlice elde yıkanması gerekir. Üreticinin acımasızlığı çorapların kalitesine zarar verebileceğinden, bunları çamaşır makinesine veya çamaşır kurutma makinesine koymaktan kaçının.

Kış mevsiminde özel veya önemli bir davete (resepsiyon, işyeri konferansı ve mülakat) gidecekseniz, erkekler kaşmir göstermeyen çorapları veya diz boyu çorapları tercih edebilirler.

İpek

Silk socks are mostly booked for formal events. Men can’t wear silk socks everyday, because unlike silk/wool socks, it not even elastic.

Ayaklarınızı pahalı hissettirmek için bunları yalnızca benzersiz işlerde kullanmak daha iyidir. İpek çoraplar en iyi siyah tonlarında görünür. Açık renkli ipek çoraplar kısa sürede kirlenecektir, giymekten kaçınmalısınız.

Sentetikler

Dışarıdaki tüm profesyonel sporcular çoraplarını sentetik malzemeden yaptırmayı düşünmelidir. Sentetik çoraplar süper hafiftir. Pamuk veya yün gibi doğal bir elyafla bütünleştirildiklerinde daha kolay giyilebilir ve esnek hale gelirler.

Bu çorapların bariz dezavantajı biraz rahatsız olmalarıdır. Bu nedenle, sadece sporcular için mükemmeldirler. Günlük kullanım için erkekler pamuklu veya yün çorapları tercih etmelidir.

Erkek Çorap Çeşitleri Desen Stilleri

Gone are the days when males might only discover plain black and white socks for sale. In this modern-day age, one can find a wide variety of socks’ styles in different colors and patterns. You can opt for the ones that fit your own individual style and taste.

Yenilikçi Çoraplar

Yenilikçi Çoraplar
Yenilikçi Çoraplar

Cool, funny, novelty socks are not everyone’s favorite. Only bold men can confidently wear novelty socks.

Çok Renkli Çoraplar

Renkli Çoraplar
Renkli Çoraplar

Çoraplar doğru kullanıldığında şaşırtıcı bir araç olabilir. Genel kıyafetiniz sade ve tek renkliyse, cesur / düz renkli çoraplar aracılığıyla bir renk patlaması ekleyerek onu canlandırabilirsiniz.

Geometrik Çoraplar

Geometrik Çoraplar
Geometrik Çoraplar

Genel kıyafetinize tutku katmanın bir başka yöntemi de geometrik çoraplar seçmektir. Havalı tasarımlardan çılgın olanlara ve aradaki her şeye kadar, farklı bir geometrik çorap türü keşfedeceksiniz.

Canlı Polkadot Çoraplar

Canlı Polkadot Çoraplar
Canlı Polkadot Çoraplar

Ekose Tasarım Çorap

Ekose Tasarım Çorap
Ekose Tasarım Çorap

Diğerleri:

15 Bayanlar için Çeşitli Çorap Türleri (Resimler ve Grafik)

8 Farklı Çorap Türü - Nasıl Giyileceğine Dair Yönergeler

6 çeşit çorap (ve ne zaman giyilmeli) + çorap uzunlukları açıklandı

Özel çoraplar için daha faydalı makaleler:

Özel Çorap Seçenekleri

Ücretsiz İndirme Merkezi

Özel Çorap Paketi (Etiket/Karton/Çanta) Kılavuzu

Resimli Özel Köpek Çorapları, Yeni hotspot!

Geçmiş Çorap Tasarımı

Bir Yorum Bırakın