15 Bayanlar için Çeşitli Çorap Türleri (Resimler ve Grafik)

Here’s the ultimate guide to socks for females where we note out all the different types of socks you can buy for your feet.

You may invest hours browsing through your closet to select clothes that will make you look your finest and shoes that will set you apart from the crowd. You might likewise spend hours doing makeup that’s spot-on and ironing your clothing up until all the creases are gone.

Ancak gün ya da başka bir özel gün için giyinirken tüm bu çabaları gösterirken, modanın çoğu bayan tarafından genellikle göz ardı edilen bir yönü vardır.

Ne olduğunu belirlediniz mi?

Çoraplar.

Bu kelimeyi duyduğunuzda genellikle aklınıza gelen ilk şey, kış gecelerinde yatağınıza sarıldığınızda veya bir fincan sıcak çikolata ile şöminenin yanında oturduğunuzda sizi sıcak ve rahat tutan kabarık bir çift çoraptır. Ancak, çoraplar dahasıdır.

İnce ya da kalın, kısa ya da uzun; bayanlar farklı kutlamalarda farklı türde çoraplar kullanırlar.

Many individuals don’t think much when buying a new set of socks. They will get a pair that attracts the eye, is the most inexpensive buy or often simply the very first set that they come across. This is due to the fact that they think that selecting a pair of socks is inconsequential. But the reality is just the opposite.

Çoraplar bir tür temel ayakkabıdan çok daha fazlasıdır.

Çorapların uzunluğu, yapıldığı malzeme ve çorap türü genel görünümünüzü ve insanlar üzerinde bıraktığınız izlenimi etkiler. Ayrıca, yanlış türde çoraplar giymek ayak kokusuna, nasırlı topuklara ve aşırı durumlarda mantar ve diğer cilt enfeksiyonlarına da yol açabilir.

Therefore, it’s important to understand the various kinds of socks readily available so that your feet remain protected and you look beautiful from head to toe.

Ve eğer bu giysilerin zaten bir aşığıysanız ve her zaman yepyeni olanları satın alıyorsanız, işte size koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz bazı çorap setleri.

Çorap Boyu Tablosu

Çorap uzunluk tablosu
Çorap uzunluk tablosu

Çorap Boyuna Göre

Ayak bileğine kadar çoraplar

kadın ayak bileği çorapları
kadın ayak bileği çorapları

As the name recommends, these socks cover your foot as much as the ankle. They are likewise called ‘low cut socks’ because they are ideal to use with low cut shoes such as loafers or any other casual shoes. Ankle socks are the best choice if you want to protect your feet throughout gym sessions, running and other sports.

Daha hafif bir ürünle yapıldığında, ayak bileği çorapları ayaklarınızı kir ve tozdan korumak için günlük ayakkabılarla kullanılabilir.

Çeyrek boy çoraplar

kadın çeyrek çorap
kadın çeyrek çorap

Ayak bileği uzunluğundaki çoraplardan biraz daha uzun olan çeyrek boy çoraplar, ayak bileklerinin üzerinde yaklaşık olarak kaval kemiklerinize kadar uzanır. Spor ayakkabılarınızın su toplamalarını veya ayakkabı ısırıklarını tetikleyebileceği durumlarda veya önceki ayakkabılarınızın tetiklediği su toplamaları nedeniyle hassas bölgeleriniz varsa kullanım için mükemmeldir.

Bayanların çoğu bu çorapları ayaklarını sertleşmekten korumak için kullanır.

Mürettebat boyu çoraplar

mürettebat çorapları
mürettebat çorapları

Yürüyüş yapmayı veya diğer dış fiziksel aktivitelerden zevk almayı seven bayanlar mürettebat boyu çorap giymeyi severler. Bu çoraplar çeyrek boy çoraplardan daha uzundur ve toplam uzunlukları 6 ila 8 inç arasında değişebilir.

Sporcular, özellikle de tenisçiler, maçları boyunca tayt boyunda çoraplar giyerler.

Baldır kaslarınızın hemen altına ulaştığı için daha fazla örtücülük sağladığından, kış mevsimlerinde sıcak tutmak için mürettebat boyu çorapları kullanabilirsiniz.

Orta baldır uzunluğunda çoraplar

Orta baldır uzunluğunda çoraplar
Orta baldır uzunluğunda çoraplar

Adından da anlaşılacağı üzere, orta baldır uzunluğundaki çoraplar, baldır kaslarını tamamen örtmemesi dışında baldır uzunluğundaki çoraplara oldukça benzer.

Baldır uzunluğu kasları

Baldır uzunluğu kasları
Baldır uzunluğu kasları

Bu tür çoraplar baldır kaslarınızı kaplar. Dizinizin hemen altına kadar uzanırlar ve kış boyunca rahat kalmak için mükemmeldirler. Açık hava egzersizleri için uygundurlar, ancak aynı şekilde sıklıkla file kumaşta da mevcutturlar, böylece belirli resmi elbiselerle de giyilebilirler.

Diz boyu çoraplar

Diz boyu çoraplar
Diz boyu çoraplar

Kış mevsimini sevseniz de sevmeseniz de, kar yağışı veya sert kışların yaşandığı bir yerde ikamet ediyorsanız diz boyu çoraplara sahip olmalısınız. Ayaklarınızı kaval kemiğine, baldıra ve oradan da dizlere kadar örten bu çoraplar, soğuk mevsimlerde çok fazla savunma ve rahatlık sağlar.

Bu çoraplar uzun botların altına da oldukça iyi uyum sağlar.

Oldukça fazla koruma sağladıkları ve sofistike göründükleri için diz boyu çoraplar, hava yolculuğu ve sağlık hizmetleri pazarlarındaki kadın çalışanların kıyafet kodlarında hakimdir. Uzunluk aynı kalmakla birlikte, bu tür amaçlar için kullanılan çorapların malzemesi daha ince olabilir.

Çok sayıda havayolu şirketinin hostes ve hostları, üniformalarının bir parçası olarak düz diz boyu çoraplar giymektedir.

Uyluk hizasında çoraplar

Uyluk hizasında çorap
Uyluk hizasında çorap

Uyluk hizasında çoraplar, eteklerle eşleştirmek için en iyi çorap türleridir.

Diğer tüm çoraplar gibi, çeşitli malzemelerden ve farklı renklerde mevcuttur.

Orta boy kareli ya da düz etekler ile düz yüksek çoraplar genellikle kadınlar için okul üniformalarının bir parçasıdır. Eğlenceli kıyafetlerden hoşlanan bayanlar, eksantrik bir tarz için renkli kısa çorapları kısa mini etekler veya eteklerle birleştirir. Parlak renkli olmalarının yanı sıra, bu tür yüksek çoraplar tipik olarak çeşitli stil ve desenlerle basılır.

Slip-on yastıklama çorapları

Slip-on yastıklama çorapları
Slip-on yastıklama çorapları

Bu çoraplar daha ziyade ayak bileği çoraplarıyla karşılaştırılabilir. Tek fark, slip-on yastıklama çoraplarının ayak bileği uzunluğundaki çoraplardan biraz daha kısa olmasıdır. Ayrıca, slip-on yastıklama çorapları diğer çorap türlerine göre çok daha hafif bir malzemeden üretilir.

Not using socks leads to foul-smelling feet and even broke heels over time. No matter how thin the socks are, there must be some layer between your foot and the shoe. When its winter season, these socks are the go-to for all females who don’t desire to use socks other than.

Neredeyse hiç belli olmadıkları ve bu nedenle tüm şık ve resmi ayakkabıları bile tamamladıkları için bir veya 2 slip-on çorap seti bulundurmak her zaman yararlıdır.

Ballerina dancers particularly use slip-on cushioning socks since their light and elastic material enhances their thin, practically cloth-like ballerina shoes and also since these socks do not prevent the ballerinas’ quick movements.

Ayrıca bu çoraplar, ayaklarını sabitlemek için çorap kullanmak isteyen ancak çorabın fark edilmesini istemeyen tüm hanımların ilk tercihidir.

Ağrı kesici çoraplar

Ağrı kesici çoraplar
Ağrı kesici çoraplar

Bu tür çoraplar, hızlı hareket etme veya sıkı spor ayakkabıları giyme ile ilişkili olarak genellikle Kemer Rahatsızlığı, Topuk Dikeni, Topuk Rahatsızlığı ve diğer benzer ayak ağrıları ve sorunları yaşayan kadın sporcular için özel olarak geliştirilmiştir.

Ağrı kesici çoraplar, rahatsızlığı azaltmak ve ağrının bir kez daha oluşmasını önlemek için sıkıştırma bölgeleri sağlayan ekstra yumuşak ve rahat bir ürün kullanır.

Bu çoraplardaki antimikrobiyal lifler sadece teri emmekle kalmaz, aynı zamanda antrenman seansları veya spor aktiviteleri boyunca düzenli, taze ve kuru bir his sağlar. Sonuç olarak, sadece ayak kokusu en aza indirilmekle kalmaz, aynı zamanda nemli ve terli çoraplardan kaynaklanan mantar gelişimi gibi cilt enfeksiyonları da önlenir.

Örme çoraplar

Örme çoraplar
Örme çoraplar

Örme çorapların yünden yapıldığını söylemeye gerek yok.

Sadece ayaklarınızı sıcak tutmakla kalmazlar, aynı zamanda tığ işi stillerle birleşen çeşitli örgü türleri gerçekten geleneksel ama zarif çoraplar yapar.

Ladies who enjoy or understand to knit frequently make one on their own while others are eager to purchase some sets off the shelf due to the fact that knitted socks are a must-have in every lady’s winter closet.

Legwarmer çoraplar

Legwarmer çoraplar
Legwarmer çoraplar

Bacak çorapları genellikle doğal pamuk ipliğinden yapılır, ancak piyasada bulunan türlerde suni pamuk da kullanılabilir.

Bu tür çoraplar genellikle okula giden kızlar tarafından tercih edilir çünkü bacak ısıtıcı çoraplar her zaman şık görünür. Bu çorapları büyük düğmeler, danteller veya diğer aksesuarlarla süslemek ve kot veya eteklerle kullanmak gerçekten şık ve dikkat çekici bir görünüm kazandırır.

Şeffaf çoraplar

Şeffaf çoraplar
Şeffaf çoraplar

Spandeks, polyester ve pamuk kombinasyonundan üretilen şeffaf çoraplar aslında en yeni yaz sezonu modeli haline geldi.

They are nearly completely transparent and function a lot like a pantyhose– except that these just cover your feet. Do you know a girl who does not wish to use the long net leggings in summer season, however, wants her feet to look smooth and fairer?

Şeffaf çoraplar onlar için mükemmel bir uyum sağlıyor.

Bu çoraplar aynı şekilde ayak bileklerinde, ayaklarda ve parmak uçlarında farklı stil ve desenlerle süslenmiştir. Ayrıca, tasarımlar çeşitli kıyafetlere uyması için farklı renklerde basılmıştır.

Diğerleri Çorap

Yarık burunlu çoraplar

Yarık burunlu çoraplar
Yarık burunlu çoraplar

Parmak arası çorap modelinin Asya'dan ya da daha spesifik olmak gerekirse Hindistan'dan geldiği söyleniyor. Ancak durum ne olursa olsun, dünyanın dört bir yanındaki kadınlar bu dahiyane yaratım için minnettar.

Ayrık burunlu çorapların belirgin bir adı vardır. Tüm geleneksel çoraplarda olduğu gibi sabit bir dikiş yerine, ayrık burunlu çoraplarda büyük ayak başparmağı için ayrı bir bölme ve kalan ayak parmakları için başka bir bölme vardır. Ellere giyilen eldivenlere oldukça benzer.

Tasarımlı veya canlı burunlu çoraplar, parmaklı ayakkabılar veya terliklerle zarif bir şekilde giyilebilirken, düz ve düzgün burunlu çoraplar artık kadınlar tarafından süslü terliklerle bile kullanılıyor.

File çoraplar

File çoraplar
File çoraplar

Fishnet socks are so-called because they are formed from the internet that looks similar to a fisher’s internet.

Genellikle çok sayıda farklı tasarım ve renkte olan diğer tüm çorapların aksine, file çoraplar yalnızca beyaz ve siyah renklerde mevcuttur.

Bu çorapların uzunluğu ve kullanılan ağdaki deliklerin genişliği bir üreticiden diğerine farklılık gösterebilir. Kesin olan bir şey var: file çoraplar, her türlü kolay kıyafeti canlandırabilecek özel bir kutlama aksesuarıdır. Bu çoraplar doğaları gereği çok yönlüdür. Çeyrek boy file çoraplar pek çok sandaletle, tayfa boy file çoraplar kanvas ayakkabılarla kullanılabilirken, uyluk yüksekliğindeki file çoraplar gündelik ve yarı resmi etkinliklerde elbiselerle giyilebilir.

File çoraplar tüm açık parmaklı sandaletlerle harika görünür.

Çit ağı çorapları

Çit ağı çorapları
Çit ağı çorapları

File çoraplardaki boşlukları birkaç kez büyüttüğünüzde çit file çoraplar elde edersiniz.

Bu çorapların neredeyse hiç koruma sağlamadığını söylemeye gerek yok. Daha ziyade, benzersiz kıyafetlerin bir parçasıdır ve genellikle kadınlar tarafından kulüplerde, dans partilerinde veya arkadaşlarla dışarıda geçirilen bir Cumartesi gecesi gibi diğer ev eğlencelerinde giyilir.

Fence net socks can be found in one size that fits females of all heights and ages since they are made from highly flexible yet resilient products– a mix of spandex and acrylic.

Artık bayanlar için mevcut olan tüm farklı çorap türlerinin farkında olduğunuza göre, kıyafetinize uyacak ideal çorapları seçtiğinizden emin olun.

Ne de olsa, nokta atışı çoraplarla eşleştirilmiş bir kıyafet başkalarının aklını başından alabilir.

Diğerleri:

6 çeşit çorap (ve ne zaman giyilmeli) + çorap uzunlukları açıklandı

8 Farklı Çorap Türü - Nasıl Giyileceğine Dair Yönergeler

Basics of custom socks – socks length

Bir Yorum Bırakın