15 různých typů ponožek pro ženy (obrázky a tabulka)

Here’s the ultimate guide to socks for females where we note out all the different types of socks you can buy for your feet.

You may invest hours browsing through your closet to select clothes that will make you look your finest and shoes that will set you apart from the crowd. You might likewise spend hours doing makeup that’s spot-on and ironing your clothing up until all the creases are gone.

Ale i když se při oblékání na slavnostní den nebo jinou zvláštní příležitost snažíte, existuje jeden aspekt módy, který většina dam obvykle opomíjí.

Zjistili jste, co to je?

Ponožky.

První věc, která se vám obvykle vybaví, když si toto slovo uvědomíte, je nadýchaný pár ponožek, které vás zahřejí a zútulní, když se zachumláte do postele nebo sedíte u krbu s šálkem horké čokolády za zimní noci. Ponožky jsou však navíc.

Ať už jsou tenké nebo tlusté, krátké nebo dlouhé, dámy používají různé typy ponožek na různé druhy oslav.

Many individuals don’t think much when buying a new set of socks. They will get a pair that attracts the eye, is the most inexpensive buy or often simply the very first set that they come across. This is due to the fact that they think that selecting a pair of socks is inconsequential. But the reality is just the opposite.

Ponožky jsou mnohem víc než jen typ základní obuvi.

Délka ponožek, materiál, ze kterého jsou vyrobeny, a typ ponožek ovlivňují váš celkový vzhled a dojem, který na lidi děláte. Nošení nesprávných typů ponožek může navíc vést k zapáchajícím nohám, ztvrdlým patám a v extrémních případech také k plísním a jiným kožním infekcím.

Therefore, it’s important to understand the various kinds of socks readily available so that your feet remain protected and you look beautiful from head to toe.

A pokud jste již milovníky těchto oděvů a kupujete si stále nové, pak vám přinášíme několik sad ponožek, které můžete přidat do své sbírky.

Graf délky ponožek

Tabulka délky ponožek
Tabulka délky ponožek

Podle délky ponožek

Ponožky po kotníky

dámské kotníkové ponožky
dámské kotníkové ponožky

As the name recommends, these socks cover your foot as much as the ankle. They are likewise called ‘low cut socks’ because they are ideal to use with low cut shoes such as loafers or any other casual shoes. Ankle socks are the best choice if you want to protect your feet throughout gym sessions, running and other sports.

Pokud jsou kotníkové ponožky vyrobeny z lehčího výrobku, lze je použít k běžným botám a chránit tak nohy před špínou a prachem.

Čtvrteční ponožky

dámské čtvrtinové ponožky
dámské čtvrtinové ponožky

Čtvrteční ponožky jsou poněkud delší než ponožky nad kotníky a sahají přibližně nad holeně. Jsou ideální pro použití v případech, kdy vaše sportovní obuv může vyvolat puchýře nebo otlaky od bot, nebo pokud máte v současné době citlivá místa od puchýřů vyvolaných vaší předchozí obuví.

Většina dam používá tyto ponožky k ochraně nohou před otlaky.

Ponožky v délce posádky

ponožky pro posádku
ponožky pro posádku

Dámy, které rády chodí na túry nebo se věnují jiným pohybovým aktivitám venku, rády nosí ponožky v délce posádky. Tyto ponožky jsou delší než ponožky čtvrtinové a jejich celková délka se může pohybovat od 6 do 8 palců.

Sportovkyně, zejména tenistky, nosí ponožky v délce nohavice po celou dobu hry.

V zimním období můžete používat ponožky v délce posádky, abyste se zahřáli, protože poskytují větší krytí, protože sahají těsně pod lýtkové svaly.

Ponožky v délce do půli lýtek

Ponožky v délce do půli lýtek
Ponožky v délce do půli lýtek

Jak je zřejmé z jejich názvu, ponožky do půli lýtek se podobají ponožkám do půli lýtek s tím rozdílem, že ponožky do půli lýtek nezakrývají lýtkové svaly úplně.

Svaly v délce lýtek

Svaly v délce lýtek
Svaly v délce lýtek

Tyto ponožky zakrývají lýtkové svaly. Dosahují jednoduše pod koleno a jsou vynikající pro zachování pohodlí v zimě. Jsou vhodné pro venkovní cvičení, ale jsou také často k dostání v síťové tkanině, takže je lze nosit i k určitým formálním šatům.

Podkolenky

Podkolenky
Podkolenky

Ať už máte rádi zimní období, nebo ne, měli byste mít podkolenky, pokud bydlíte v místě, kde padá sníh nebo jsou kruté zimy. Tyto ponožky, které zakrývají nohy až po holeně, lýtka a poté i kolena, poskytují v chladném období velkou ochranu a pohodlí.

Tyto ponožky se hodí i pod dlouhé boty.

Vzhledem k tomu, že nabízejí velké krytí a vypadají sofistikovaně, převažují podkolenky v šatech pro zaměstnankyně v letecké dopravě a ve zdravotnictví. Délka zůstává stejná, avšak materiál ponožek používaných pro tyto účely může být tenčí.

Letušky a letušky mnoha leteckých společností nosí jako součást uniformy jednoduché podkolenky.

Ponožky do půli stehen

Ponožky do stehen
Ponožky do stehen

Ponožky do půli stehen jsou nejvhodnějším typem ponožek k sukním.

Stejně jako všechny ostatní ponožky jsou k dispozici z různých materiálů a v různých barvách.

Součástí školních uniforem pro ženy jsou obvykle obyčejné ponožky do půli stehen a středně velké kostkované nebo třeba hladké sukně. Dámy, které mají rády funky oblečení, kombinují barevné stehenní ponožky s krátkými minisukněmi nebo sukněmi, aby dosáhly výstředního stylu. Kromě toho, že jsou takové stehenní ponožky zářivě barevné, jsou také obvykle potištěny různými styly a vzory.

Ponožky Slip-on s polstrováním

Ponožky Slip-on s polstrováním
Ponožky Slip-on s polstrováním

Tyto ponožky jsou spíše srovnatelné s kotníkovými ponožkami. Jediný rozdíl je v tom, že slip-on tlumicí ponožky jsou poněkud mnohem kratší než kotníkové ponožky. Navíc jsou slip-on tlumicí ponožky vyrobeny z mnohem lehčího materiálu než ostatní typy ponožek.

Not using socks leads to foul-smelling feet and even broke heels over time. No matter how thin the socks are, there must be some layer between your foot and the shoe. When its winter season, these socks are the go-to for all females who don’t desire to use socks other than.

Neustále se hodí mít po ruce sadu nebo dvě slip-on ponožek, protože jsou sotva nápadné, a proto doplňují všechny i elegantní a oficiální boty.

Ballerina dancers particularly use slip-on cushioning socks since their light and elastic material enhances their thin, practically cloth-like ballerina shoes and also since these socks do not prevent the ballerinas’ quick movements.

Kromě toho jsou tyto ponožky první volbou všech dam, které chtějí používat ponožky k zajištění nohou, ale nepřejí si, aby byly ponožky nápadné.

Ponožky proti bolesti

Ponožky proti bolesti
Ponožky proti bolesti

Tyto ponožky jsou speciálně vyvinuty pro sportovkyně, které obvykle trpí bolestmi klenby, patních ostruh, pat a dalšími srovnatelnými bolestmi a problémy nohou spojenými s rychlým pohybem nebo nošením těsné sportovní obuvi.

Ponožky Painkiller používají mimořádně měkký a pohodlný výrobek, který poskytuje kompresní zóny, aby se snížilo nepohodlí a zabránilo se opětovnému výskytu bolesti.

Antimikrobiální vlákna v těchto ponožkách nejenže odvádějí pot, ale poskytují čistý, svěží a suchý pocit po celou dobu tréninku nebo sportovních aktivit. Výsledkem je nejen minimalizace zápachu nohou, ale také zamezení vzniku kožních infekcí, jako jsou plísně vznikající v důsledku vlhkých a propocených ponožek.

Pletené ponožky

Pletené ponožky
Pletené ponožky

Není třeba zdůrazňovat, že pletené ponožky jsou vyrobeny z vlny.

Nejenže udržují nohy v teple, ale různé druhy pletenin v kombinaci s háčkovanými styly vytvářejí skutečně tradiční a zároveň elegantní ponožky.

Ladies who enjoy or understand to knit frequently make one on their own while others are eager to purchase some sets off the shelf due to the fact that knitted socks are a must-have in every lady’s winter closet.

Ponožky Legwarmer

Ponožky Legwarmer
Ponožky Legwarmer

Ponožky na nohy se obvykle vyrábějí z přírodní bavlněné příze, ale komerčně dostupné typy mohou využívat i umělou bavlnu.

Tyto druhy ponožek si obvykle vybírají dívky školního věku, protože ponožky, které zahřívají nohy, vypadají neustále stylově. Zdobení těchto ponožek velkými knoflíky, tkaničkami nebo jinými doplňky a jejich použití s džínami nebo sukněmi dodává skutečně stylový a pozoruhodný vzhled.

Průhledné ponožky

Průhledné ponožky
Průhledné ponožky

Průhledné ponožky vyrobené z kombinace spandexu, polyesteru a bavlny se staly nejnovějším vzorem letní sezóny.

They are nearly completely transparent and function a lot like a pantyhose– except that these just cover your feet. Do you know a girl who does not wish to use the long net leggings in summer season, however, wants her feet to look smooth and fairer?

Průhledné ponožky jsou pro ně jako stvořené.

Tyto ponožky jsou rovněž zdobené různými styly a vzory na kotnících, chodidlech a prstech. Vzory jsou také vytištěny v různých barvách, aby se hodily k různým oděvům.

Ostatní Ponožky

Ponožky s rozdělenou špičkou

Ponožky s rozdělenou špičkou
Ponožky s rozdělenou špičkou

Říká se, že vzor ponožek s dělenou špičkou pochází z Asie, přesněji z Indie. Ať už je to ale jakkoli, ženy po celém světě jsou za tento geniální výtvor vděčné.

Ponožky s rozdělenou špičkou mají jasný název. Namísto jednoho stálého švu jako u všech tradičních ponožek mají ponožky s dělenou špičkou samostatnou přihrádku pro velký palec a další přihrádku pro zbývající prsty. Podobají se spíše palčákům, které se nosí na rukou.

Designové nebo zářivé ponožky s dělenou špičkou lze nosit jemně k prstovým botám nebo pantoflím, zatímco hladké a decentní ponožky s dělenou špičkou nyní ženy postupně používají i k módním pantoflím.

Síťované ponožky

Síťované ponožky
Síťované ponožky

Fishnet socks are so-called because they are formed from the internet that looks similar to a fisher’s internet.

Na rozdíl od všech ostatních ponožek, které se obvykle dodávají v mnoha různých provedeních a barvách, jsou síťované ponožky k dispozici pouze v bílé a černé barvě.

Délka těchto ponožek a šířka použitých otvorů v pásu se může u jednotlivých výrobců lišit. Jedno je jisté: síťované ponožky jsou zvláštním slavnostním doplňkem, který dokáže rozpumpovat každý jednoduchý outfit. Tyto ponožky jsou ze své podstaty velmi univerzální. Čtvrteční síťované ponožky lze použít s mnoha sandály, síťované ponožky v délce posádky lze použít s plátěnými botami, zatímco stehenní síťované ponožky lze nosit s šaty na neformální a poloformální akce.

Síťované ponožky vypadají fantasticky ke všem sandálům s otevřenou špičkou.

Ponožky z plotové sítě

Ponožky z plotové sítě
Ponožky z plotové sítě

Několikrát zvětšete mezery v síťovaných ponožkách a získáte síťované ponožky.

Je samozřejmé, že tyto ponožky sotva poskytují nějakou ochranu. Jsou spíše součástí jedinečného oblečení a ženy je obvykle nosí do klubů, na taneční večírky nebo na jiné příležitosti domácí zábavy, jako je sobotní večer s kamarády.

Fence net socks can be found in one size that fits females of all heights and ages since they are made from highly flexible yet resilient products– a mix of spandex and acrylic.

Nyní, když už znáte všechny typy ponožek pro dámy, se ujistěte, že jste si vybrali ty ideální, které se hodí k vašemu oblečení.

Koneckonců, oblečení v kombinaci s perfektně padnoucími ponožkami může ostatním vyrazit dech.

Další Více:

6 typů ponožek (a kdy je nosit) + vysvětlení délky ponožek

8 různých typů ponožek - návod, jak je nosit

Basics of custom socks – socks length

Zanechat komentář