8 různých typů ponožek - návod, jak je nosit

Before you brush off that using socks is no brain surgery and selecting them is not such a huge offer, listen up– their type, length, and material matters– a lot! Aesthetically, they require to be on point, and otherwise too. If you do not handle them properly, you may wind up with calluses or intensify the existing ones, cracks, and foul-smelling feet (ugh… such a turn-off!).

And, needless to state, you will end up being individuals repellent. You might do it unknowingly. However, that’s next to’s the point. Simple information like these make a world of distinction, so let’s leave no stone unturned.

Because we are at it, we’ll dig much deeper, one scroll at a time. Let’s go!

8 různých typů ponožek s názvy

Now, let’s learn about the different types and how/when to utilize them.

  1. Ponožky v délce kotníku
  2. Čtvrteční ponožky
  3. Ponožky v délce posádky
  4. 4.Mid-Calf délka ponožek
  5. Ponožky v délce lýtka
  6. Ponožky s délkou pod kolena
  7. Vysoké ponožky na stehna
  8. Vložky Slip-On

 

1.Kotníkové ponožky

kotníkové ponožky
kotníkové ponožky

Pokud jste si kladli otázku, co použít k botám s nízkým střihem, jako jsou mokasíny, volnočasové boty nebo jen něco na zajištění nohou, tyto jsou ideální. Jak už název napovídá, ponožky v kotníkové délce jednoduše zakryjí vaše nohy až po kotníky a jsou nejlepší pro všechny vaše neformální události. Také vypadají moderně a stylově.

– Perfect With– Low and informal cut shoes for sports, running, fitness center, and so on

– Meant For– Both males and females.

2.Čtvrteční ponožky

krátké posádkové/čtvrteční ponožky
krátké posádkové/čtvrteční ponožky

Čtvrteční ponožky jsou mírně nad kotníky a zakrývají lýtka. Nabízejí vám vynikající ochranu a chrání zadní část nohou před puchýři a otlaky od bot.

– Perfect With– Informal shoes– primarily for men for both official and casual functions. Ladies can wear them with their running shoes.

– Meant For– Males and female, depending upon their requirement.

Délka ponožek 3.Crew

ponožky pro posádku
ponožky pro posádku

Ponožky v délce posádky se používají v zimním období a při venkovních cvičeních, jako je turistika, běh a podobně. Jsou dlouhé asi 6 až 8 palců, takže v závislosti na délce vašich nohou mohou sahat až k lýtkovým svalům. Nabízejí výjimečnou ochranu a krytí.

– Perfect With– Casual or running shoes– for casual purposes and physical activities. In the house during winters.

– Meant For– Men and women, depending upon their requirement.

4.Mid-Calf délka ponožek

Ponožky do půli lýtek
Ponožky do půli lýtek

Ponožky v délce do půli lýtek sahají až k lýtkovým svalům, ale nepřekrývají je úplně jako ponožky v délce lýtek. Obvykle jsou k dispozici ve vlněném provedení, aby udržely nohy v teple během zimy, zejména pro osoby, které se věnují fyzickým aktivitám. Stejně tak je lze nalézt v síťovině a průsvitné tkanině pro dámy.

– Perfect With– Running or casual shoes. Perfect for exercises and informal purposes. In your home throughout winters.

– Meant For– Males and female.

5.Ponožky v délce lýtka

ponožky přes lýtko
ponožky přes lýtko

Ponožky v délce lýtka sahají až k lýtkovým svalům a kousek pod koleno. Obvykle je nosí sportovci a atleti kvůli ochraně, kterou poskytují.

– Perfect With– Running or sports shoes. Perfect for exercises and high strength outside exercises.

– Meant For– Primarily for males.

6.Kolenní ponožky

délka ponožek - po kolena
socks length – knee

Ženy v zimě používají podkolenky, obvykle pod boty. Slouží jako polštář a obsahují další vrstvu, která udržuje nohy v teple. Důkladně se využívají v letectví a pohostinství jako součást uniforem.

– Perfect With– Run sneakers or long boots. Great for sports and winter boots. You can likewise use them in your home throughout harsh winter seasons.

– Meant For– Males and female.

7.Stehenní ponožky

délka ponožek - do půli stehen
socks length – Thigh-high

Ty přesahují vaše kolena. Výborný nápad pro ženy je kombinovat se sukněmi. Pokud chcete svému oblečení dodat trochu funk, můžete vyzkoušet také ponožky s potiskem. Ponožky do stehen všichni známe skotské muže a ženy, které je používají se svými sukněmi v délce ke kolenům, to by mohlo být vaše první myšlenka.

– Perfect With– Running or sports shoes and boots.

– Meant For– Both females and males.

8.Slip-On polštářky

Vložky Slip On
Vložky Slip-On

Slip-on jsou tenké a tvoří ochrannou vrstvu, která se nejlépe hodí pro mokasíny, baleríny nebo boty s nízkým střihem. Protože nenosit ponožky nepřipadá v úvahu (ano, vaše nohy budou smrdět), slip-on vycpávky jsou vaše volba.

– Perfect With– Low cut loafers, shoes, and ballerina shoes.

– Meant For– Both males and females.

Ponožky jsou zkrátka nezbytné jako každá jiná část oděvu. Stačí si to zapamatovat a budete spokojeni.

 

Odpovězte na několik otázek

Mám modrý oblek, jaká barva ponožek se k němu hodí?

Ponožky se hodí ke kalhotám, takže mají vhodný tvar vzoru, aniž by se rozbily, to je nejjednodušší způsob. Pokud se chcete rozhodnout pro něco cool, pak všemi způsoby vyzkoušejte neonové barvy, ponožky s nápisy nebo cokoli, co se vám zdá příjemné.

Když si vezmu šedý oblek a jakou barvu ponožek?

Právě jsme mluvili o tom, že základní metodou je sladění ponožek s kalhotami. Pokud to chcete udělat, odpovědí je zvolit šedé ponožky, nicméně můžete také udělat s tmavými barvami, jako je černá nebo tmavě modrá. Nebo zcela přesuňte výbavu a následujte brilantní a živé trendy ponožek. Pro mírně neformální vzhled byste mohli jít úplně ven a bavit se.

Jaké ponožky použít k mokasínám?

Protože mokasíny mají nízký střih, hodí se k nim nazouvací polstrování. Cokoli jiného může působit nepatřičně a neohrabaně.

Jaký typ ponožek se hodí, když nosím boty?

Pro zimní dlouhé boty jsou vhodné jakékoliv ponožky od kotníku po kolena, v závislosti na délce bot. Pro kotníkové boty zvolte ponožky v délce nad kotníky, posádkového střihu nebo čtvrtinové délky. Pro delší boty můžete zvolit ponožky, které vám poskytnou větší krytí.

 

Další Více:

Basics of custom socks – socks length

6 typů ponožek (a kdy je nosit) + vysvětlení délky ponožek

15 různých typů ponožek pro ženy (obrázky a tabulka)

Zanechat komentář