Boya süblimasyon baskı çorapları hakkında her şey

Şimdi, boya süblimasyon baskı çorapları en popüler çorap işleme yöntemleri olabilir. Geleneksel çorap örme yöntemi terk edildiğinden ve renk sınırlaması kaldırıldığından, çoraplara herhangi bir renkli tasarım uygulanabilir. Daha kısa bir geri dönüş süresi, herhangi bir resim doğrudan üzerine basılabilir ve çorapların esnekliği ve konforu aynı anda korunabilir, tüm bu avantajlar bu teknolojiyi çok çekici kılar.

Peki, süblimasyon baskılı çoraplar nasıl çalışır? Çorap baskısı hakkında her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

İnsanlar çorap baskısı hakkında ne düşünüyor?

When Thomas E. Dewey participated in the election in 1984, he wore a T-shirt with the words “Dew-It with Dewey” printed, which made people notice the magic of this blank canvas. Soon afterward, in the 70-80s, the cultural T-shirt was sought after wildly.

Dewey ile Dew It
Dewey kampanyayı kaybetti, ama biz onun tişörtünü biliyoruz.
Gönderen: https://moyatees.wordpress.com/2011/01/29/the-history-of-the-t-shirt/

However, it was a pity that printed socks did not be recorded in history because there was no similar promotion done by such an iconic figure. But people’s ideas were the same, they had been tired of those boring monochrome socks, while people’s imagination was limited by so many limitations of traditional knitting. Consumers and businessmen were eagerly looking forward to a new way of expanding the socks market. Perhaps on a certain ordinary day, some unique socks would be produced by integrating the inspiration brought by printed T-shirts and the dye-sublimation technology.

Süblimasyon baskılı çorap teknolojisi

Boya süblimasyon teknolojisi 1957 yılında ortaya çıkmıştı(Boya süblimasyonu baskı) ancak modern zamanlardan beri çorap üretiminde uygulanmıştır.

İlk olarak, desenleri özel bir boya (süblimasyon özellikli) kullanarak yüksek peelingli bir kağıda yazdırın. Daha sonra kağıt ve çorapları sıkıca sıkıştırın ve üzerlerine yüksek basınç ve yüksek sıcaklık (yaklaşık 200 ℃) uygulayın. Bu şekilde, katı pigment anında gaz moleküllerine süblimleşecek ve bu gaz molekülleri bağlı polyester ve diğer sentetik elyaflara hemen yapışacak ve üzerlerine sabitlenecektir. Son olarak renkler çoraplara aktarılacaktır.

sübli̇masyon çorap baskisi
Süblimasyon çorap yazıcıları, özel boyalara sahip sıradan mürekkep püskürtmeli yazıcılardır

Düz bir yüzeye ihtiyaç duyan doğrudan dijital baskının aksine, boya süblimasyon baskısı doğrudan çorap üzerine baskı yapmak yerine pigmenti taşıyacak bir ortama ihtiyaç duyar.

Avantajlar

Çorapların üzerine her renk ve tasarım basılabilir.

Desen ofset baskı kadar kolay düşmeyecektir.

Yüksek renk üretimi.

Konfor etkilenmeyecektir.

Üretim süreci basittir, tuval olarak sadece sağlam çoraplara ihtiyaç vardır.

Baskı teknolojisini kullandığı için hızlı bir şekilde üretilebilir ve kopyalanabilir.

Pigment ortamdan süblimleştiği için daha az kanalizasyon üretilecek ve çevreye daha dost olacaktır.

Dezavantajlar

Pamuğun emiciliği çok güçlü olduğu için süblime gaz pigmenti dağılacak ve bu da basılan desenleri belirsiz hale getirecektir. Bu nedenle, pamuk içeriği yüksek olan çoraplara desen basılamaz.

Çoraplar ayağa giyildikten sonra desenler esneyecek ve bu da beyaz arka plan renginin görünmesine neden olacaktır.

Ön ve arka tarafın birleştiği yerde beyaz kırışıklıkların ortaya çıkması önlenemez, özellikle koyu renkli çoraplarda belirgindir.

Yüksek sıcaklıktan sonra çoraplar bir miktar esnekliğini kaybedecektir.

Desenler siyah renkle kaplanacağı için siyah veya koyu çoraplara basılamaz.

Boya süblimasyon baskı çoraplarının uygulama kapsamı

Çorap özelleştirme: Baskılı çoraplar hızlı bir şekilde üretilebildiğinden ve herhangi bir desen kolayca basılabildiğinden, beyaz çoraplara dayalı hızlı tasarımlar tamamlanabilir. Çorap trendini takip ediyorsanız, insanların bazı çorap özelleştirme çevrimiçi mağazalarından gelen yüz çorapları konusunda çılgına döndüğünü bilmelisiniz.

Başlangıç işi: Çorap baskı işine başlamak için neye ihtiyacınız var? Sadece bir yazıcı, bir ütü makinesi ve birkaç çorap ile sadece $3000 ile başlayabilirsiniz.

İş hediyeleri: Markanızı ve web sitenizi çorapların üzerine yazdırın ve bunları hediye olarak veya çalışanlarınıza gönderin, markanızı daha güçlü hale getirecektir.

Aile üyeleri için sürpriz: Daha önce bahsettiğim yüz çorapları ve evcil hayvan çoraplarının bu kadar popüler olmasının nedeni, insanların artık kişiliğe daha fazla önem veriyor olması. Siz hangisini seçerdiniz, sıkıcı ve sıradan bir hediyeyi mi yoksa aile üyelerinizin portresinin bulunduğu baskılı çorapları mı?

Kısacası, kolayca üretilebilen boya süblimasyon baskı çorapları geleceğin trendi olacak, insanlar kişiliğe giderek daha fazla önem verecek. Bir sonraki hediyenizi veya yeni iş fikrinizi ararken çorap baskı işini kaçırmayın.

oksox özelleştirilmiş çorap ihtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman buradadır.

Bir Yorum Bırakın