8 różnych rodzajów skarpet - wskazówki, jak je nosić

Before you brush off that using socks is no brain surgery and selecting them is not such a huge offer, listen up– their type, length, and material matters– a lot! Aesthetically, they require to be on point, and otherwise too. If you do not handle them properly, you may wind up with calluses or intensify the existing ones, cracks, and foul-smelling feet (ugh… such a turn-off!).

And, needless to state, you will end up being individuals repellent. You might do it unknowingly. However, that’s next to’s the point. Simple information like these make a world of distinction, so let’s leave no stone unturned.

Because we are at it, we’ll dig much deeper, one scroll at a time. Let’s go!

8 Różne rodzaje skarpet z nazwami

Now, let’s learn about the different types and how/when to utilize them.

  1. Skarpety do kostek
  2. Skarpety ćwierćdługościowe
  3. Skarpety z długim rękawem
  4. 4.Skarpety o długości do połowy łydki
  5. Skarpety do łydek
  6. Skarpety do kolan
  7. Skarpetki Thigh High Socks
  8. Wsuwane wkładki

 

1.Skarpety do kostek

skarpety do kostek
skarpety do kostek

Jeśli zastanawiałeś się, co użyć do swoich nisko wyciętych butów, takich jak loafersy, buty casualowe lub po prostu coś, co zabezpieczy Twoje stopy, to te są idealne. Jak sama nazwa mówi, skarpety do kostek pokrywają Twoje stopy po prostu do kostek i są najlepsze na wszystkie Twoje swobodne wydarzenia. Ponadto, wyglądają one na zaawansowane i stylowe.

– Perfect With– Low and informal cut shoes for sports, running, fitness center, and so on

– Meant For– Both males and females.

2.Skarpety o ćwierć długości

krótkie skarpety załogowe/czwarte
krótkie skarpety załogowe/czwarte

Skarpety o ćwierć długości są nieco powyżej kostek i zakrywają łydki. Zapewniają Ci doskonałą ochronę i zabezpieczają tył stopy przed pęcherzami i ukąszeniami butów.

– Perfect With– Informal shoes– primarily for men for both official and casual functions. Ladies can wear them with their running shoes.

– Meant For– Males and female, depending upon their requirement.

Skarpety o długości 3.Crew

skarpety dla załogi
skarpety dla załogi

Skarpety długości Crew są wykorzystywane w sezonach zimowych i dla ćwiczeń na zewnątrz, takich jak turystyka, bieganie i tak dalej. Mają one około 6 do 8 cali długości, więc w zależności od długości nóg, mogą sięgać do mięśni łydek. Oferują one wyjątkową obronę i pokrycie.

– Perfect With– Casual or running shoes– for casual purposes and physical activities. In the house during winters.

– Meant For– Men and women, depending upon their requirement.

4.Skarpety o długości do połowy łydki

Skarpety o długości do połowy łydki
Skarpety o długości do połowy łydki

Skarpety o długości do połowy łydki podbiegają do mięśni łydki, ale nie przejeżdżają po nich całkowicie jak te o długości łydki. Te zwykle były dostępne w wełnianym produkcie, aby utrzymać nogi w cieple podczas zimy, zwłaszcza dla osób, które są zaangażowane w działania fizyczne. Te podobnie można znaleźć w sieci i tkaniny sheer dla pań.

– Perfect With– Running or casual shoes. Perfect for exercises and informal purposes. In your home throughout winters.

– Meant For– Males and female.

5.Skarpety o długości do łydki

skarpety ponad łydkę
skarpety ponad łydkę

Skarpety o długości do łydki obejmują mięśnie łydki i trochę poniżej kolana. Zazwyczaj ludzie sportu i sportowcy noszą je z powodu ochrony, którą zapewniają.

– Perfect With– Running or sports shoes. Perfect for exercises and high strength outside exercises.

– Meant For– Primarily for males.

6.Skarpety o długości do kolan

długość skarpet - kolano
socks length – knee

Podkolanówki są używane przez kobiety, zazwyczaj pod butami, w okresie zimowym. Służą one jako poduszka i stanowią dodatkową warstwę utrzymującą stopy w cieple. Są one dokładnie wykorzystywane w przemyśle lotniczym i hotelarskim jako część umundurowania.

– Perfect With– Run sneakers or long boots. Great for sports and winter boots. You can likewise use them in your home throughout harsh winter seasons.

– Meant For– Males and female.

7.skarpety wysokie na uda

długość skarpetek - do wysokości uda
socks length – Thigh-high

Te przekraczają kolana. Doskonały pomysł dla kobiet, aby połączyć je z spódnicami. Jeśli chcesz dodać trochę funk do swojego stroju, możesz również spróbować skarpetki z nadrukiem. W związku z tym, że nie jest to możliwe, a więc nie jest to możliwe.

– Perfect With– Running or sports shoes and boots.

– Meant For– Both females and males.

8.Wsuwane wkładki

Slip On Paddings
Wsuwane wkładki

Slip-on są cienkie i tworzą warstwę ochronną, która jest najlepsza dla nisko wyciętych loafersów, balerin lub butów. Ponieważ nie noszenie skarpet nie jest opcją (tak, twoje stopy będą śmierdzieć), wkładki slip-on są twoim go-to.

– Perfect With– Low cut loafers, shoes, and ballerina shoes.

– Meant For– Both males and females.

Skarpety są po prostu tak samo niezbędne jak każda inna część stroju. Po prostu pamiętaj o tym, a dzięki temu będziesz szczęśliwy.

 

Odpowiedz na kilka pytań

Mam niebieski garnitur, jaki kolor skarpetek do niego pasuje?

Skarpetki pasują do twoich spodni, dzięki czemu jest to odpowiedni kształt wzoru bez łamania, to najprostszy sposób. Jeśli chcesz wybrać na coś fajnego, to wszelkimi metodami spróbuj neonowych kolorów, skarpetek z napisami lub czegokolwiek, co wydaje się przyjemne.

Kiedy założę szary garnitur z jakimi kolorowymi skarpetkami?

Właśnie rozmawialiśmy o dopasowaniu skarpet do spodni to podstawowa metoda. Jeśli chcesz to zrobić, odpowiedź jest wybrać szary skarpetki, jednak można również zrobić z ciemnych kolorach, takich jak czarny lub granatowy. Lub, całkowicie przenieść sprzęt i podążać za trendami błyskotliwych i żywych skarpet. Dla nieco swobodnego wyglądu, możesz całkowicie iść na całość i bawić się.

Jakie rodzaje skarpetek stosować do loafersów?

Ponieważ loafers są niskie cięcia, idą z slip-on amortyzacji. Wszystko inne może wyglądać off i niewygodne.

Gdy noszę buty, jaki typ skarpetek do nich pasuje?

Do zimowych długich kozaków nadają się wszelkie skarpetki od kostki do kolana, w zależności od długości kozaków. Do kozaków o długości do kostki wybierz skarpety typu ankle, crew cut lub quarter length. W przypadku dłuższych kozaków możesz zdecydować się na skarpetki, które zapewnią Ci większe krycie.

 

Inne Więcej:

Basics of custom socks – socks length

6 rodzajów skarpet (i kiedy je nosić) + wyjaśnienie długości skarpet

15 Różne rodzaje skarpet dla pań (zdjęcia i wykresy)

Zostaw komentarz