15 Różne rodzaje skarpet dla pań (zdjęcia i wykresy)

Here’s the ultimate guide to socks for females where we note out all the different types of socks you can buy for your feet.

You may invest hours browsing through your closet to select clothes that will make you look your finest and shoes that will set you apart from the crowd. You might likewise spend hours doing makeup that’s spot-on and ironing your clothing up until all the creases are gone.

Ale podczas gdy wkładasz wszystkie te wysiłki podczas ubierania się na dzień lub inną specjalną okazję, jest jeden aspekt mody, który jest zwykle lekceważony przez większość pań.

Czy ustaliłeś, co to jest?

Skarpetki.

Pierwszą rzeczą, która zazwyczaj przychodzi na myśl, gdy uświadamiamy sobie to słowo, jest puszysta para skarpet, które utrzymują ciepło i przytulność, gdy wtulamy się w łóżko lub siedzimy przy kominku z filiżanką gorącej czekolady w zimową noc. Jednak skarpety są czymś więcej.

Czy to cienkie czy grube, krótkie czy długie; panie używają różnych typów skarpet na różnych rodzajach uroczystości.

Many individuals don’t think much when buying a new set of socks. They will get a pair that attracts the eye, is the most inexpensive buy or often simply the very first set that they come across. This is due to the fact that they think that selecting a pair of socks is inconsequential. But the reality is just the opposite.

Skarpety to o wiele więcej niż rodzaj podstawowego obuwia.

Długość skarpet, materiał, z którego są wykonane i rodzaj skarpet wpływają na ogólny wygląd i wrażenie, jakie robisz na ludziach. Co więcej, noszenie niewłaściwych rodzajów skarpet może prowadzić do śmierdzących stóp, zrogowaciałych pięt, a w skrajnych przypadkach także do grzybów i innych infekcji skóry.

Therefore, it’s important to understand the various kinds of socks readily available so that your feet remain protected and you look beautiful from head to toe.

A jeśli już jesteś miłośniczką tych ubrań i ciągle kupujesz całkiem nowe, to oto kilka zestawów skarpetek, które warto dodać do swojej kolekcji.

Wykres długości skarpet

Tabela długości skarpet
Tabela długości skarpet

Według długości skarpet

Skarpety do kostek

skarpety damskie do kostek
skarpety damskie do kostek

As the name recommends, these socks cover your foot as much as the ankle. They are likewise called ‘low cut socks’ because they are ideal to use with low cut shoes such as loafers or any other casual shoes. Ankle socks are the best choice if you want to protect your feet throughout gym sessions, running and other sports.

Wykonane z lżejszego produktu skarpety do kostki mogą być używane z casualowymi butami, aby chronić stopy przed brudem i kurzem.

Skarpety o ćwierć długości

skarpety damskie
skarpety damskie

Nieco dłuższe niż skarpety do kostek, skarpety ćwierćdługie sięgają powyżej kostek mniej więcej do goleni. Są idealne do stosowania w przypadkach, gdy buty sportowe mogą wywoływać pęcherze lub ukąszenia butów lub gdy masz obecnie delikatne obszary od pęcherzy wywołanych przez poprzednie buty.

Większość pań używa tych skarpet, aby chronić swoje stopy przed szorstkością.

Skarpety o długości do kolan

skarpety dla załogi
skarpety dla załogi

Panie, które lubią wędrówki lub czerpią przyjemność z innych aktywności fizycznych na zewnątrz, uwielbiają nosić skarpety o długości załogi. Te skarpety są dłuższe niż skarpety ćwierćdługie i mogą się różnić od 6 do 8 cali długości całkowitej.

Sportsmenki, szczególnie tenisistki, noszą skarpety o długości crew length przez cały czas trwania rozgrywek.

W sezonie zimowym możesz używać skarpet o długości dołu, aby utrzymać ciepło, ponieważ oferują one większe pokrycie, ponieważ sięgają tuż poniżej mięśni łydek.

Skarpetki o długości do połowy łydki

Skarpetki o długości do połowy łydki
Skarpetki o długości do połowy łydki

Jak wynika z ich nazwy, skarpety o długości do połowy łydki są raczej podobne do skarpet o długości do łydki, z tym że skarpety o długości do połowy łydki nie zakrywają całkowicie mięśni łydki.

Mięśnie długości łydki

Mięśnie długości łydki
Mięśnie długości łydki

Tego typu skarpety obejmują mięśnie łydek. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma możliwości, aby w ten sposób uzyskać więcej informacji na temat tego, co się dzieje. Są one odpowiednie do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale są również często dostępne w tkaninie netto, tak że mogą być również noszone z poszczególnych sukni formalnych.

Skarpety do kolan

Skarpety do kolan
Skarpety do kolan

Czy lubisz zimowe sezony czy nie, powinieneś mieć podkolanówki, jeśli mieszkasz w miejscu, które doświadcza opadów śniegu lub ostrych zim. Pokrywając stopy aż do goleni, łydki i po tym kolana, te skarpety oferują dużo obrony i komfortu w zimnym sezonie.

Skarpety te również znacząco wchodzą pod długie buty.

Biorąc pod uwagę, że oferują one dużą ilość pokrycia i wyglądają wyrafinowanie, skarpetki do kolan przeważają w kodach sukni dla pracowników płci żeńskiej na rynkach podróży lotniczych i opieki zdrowotnej. Długość pozostaje taka sama, ale materiał, z którego wykonane są skarpetki, może być cieńszy.

Stewardesy i hostessy wielu linii lotniczych noszą zwykłe podkolanówki jako część swojego uniformu.

Skarpetki na uda

Skarpeta do uda
Skarpeta do uda

Skarpetki na wysokości ud to najlepszy rodzaj skarpetek do łączenia ze spódnicami.

Jak wszystkie inne skarpety, są one dostępne w wielu różnych materiałach i różnych kolorach.

Zwykłe wysokie skarpety do ud z średniej wielkości spódnicami w kratkę lub zwykłymi są zazwyczaj częścią mundurków szkolnych dla kobiet. Panie, które lubią zabawne stroje, łączą kolorowe wysokie skarpety z krótkimi spódniczkami lub spódnicami dla ekscentrycznego stylu. Oprócz tego, że są genialnie kolorowe, takie wysokie skarpety są również typowo drukowane z różnymi stylami i wzorami.

Wsuwane skarpety amortyzujące

Wsuwane skarpety amortyzujące
Wsuwane skarpety amortyzujące

Skarpety te można raczej porównać do skarpet do kostek. Jedyna różnica polega na tym, że skarpety slip-on cushioning są nieco znacznie krótsze niż skarpety do kostki. Ponadto skarpety slip-on cushioning są wykonane z dużo lżejszego materiału niż inne rodzaje skarpet.

Not using socks leads to foul-smelling feet and even broke heels over time. No matter how thin the socks are, there must be some layer between your foot and the shoe. When its winter season, these socks are the go-to for all females who don’t desire to use socks other than.

Stale warto mieć w zanadrzu zestaw lub 2 skarpety slip-on wygodne ze względu na to, że są mało oczywiste i z tego powodu uzupełniają wszystkie nawet eleganckie i oficjalne buty.

Ballerina dancers particularly use slip-on cushioning socks since their light and elastic material enhances their thin, practically cloth-like ballerina shoes and also since these socks do not prevent the ballerinas’ quick movements.

Ponadto skarpety te są pierwszym wyborem wszystkich pań, które chcą używać skarpet do zabezpieczenia stóp, ale nie pragną, aby skarpety były zauważalne.

Skarpetki "Painkiller

Skarpetki "Painkiller
Skarpetki "Painkiller

Tego rodzaju skarpety są specjalnie opracowane dla kobiet-sportowców, które zazwyczaj doświadczają Arch Discomfort, Heel Spurs, Heel Discomfort i innych porównywalnych bólów i problemów stóp związanych z szybkim poruszaniem się lub noszeniem ciasnych butów sportowych.

Skarpety przeciwbólowe wykorzystują wyjątkowo miękki i wygodny produkt, który zapewnia strefy kompresji, aby zmniejszyć dyskomfort i uniknąć ponownego wystąpienia bólu.

Antybakteryjne włókna w tych skarpetach nie tylko wchłaniają pot, ale zapewniają schludne, świeże i suche uczucie podczas sesji treningowych lub zajęć sportowych. W ten sposób nie tylko minimalizuje się zapach stóp, ale również unika się infekcji skórnych, takich jak rozwój grzybów, wynikających z wilgotnych i spoconych skarpet.

Skarpety z dzianiny

Skarpety z dzianiny
Skarpety z dzianiny

Nie trzeba dodawać, że skarpety z dzianiny są wykonane z wełny.

Nie tylko utrzymują stopy w cieple, ale różne rodzaje dzianiny w połączeniu z szydełkowanymi stylami tworzą naprawdę tradycyjne, ale eleganckie skarpety.

Ladies who enjoy or understand to knit frequently make one on their own while others are eager to purchase some sets off the shelf due to the fact that knitted socks are a must-have in every lady’s winter closet.

Skarpety do nóg

Skarpety do nóg
Skarpety do nóg

Skarpety Legwarmer są zazwyczaj wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej, ale dostępne w handlu rodzaje mogą również wykorzystywać sztuczną bawełnę.

Tego rodzaju skarpety są zazwyczaj wybierane przez dziewczyny w wieku szkolnym, ponieważ skarpety ocieplające nogi stale wyglądają stylowo. Ozdobienie tych skarpet dużymi guzikami, koronkami lub innymi dodatkami i używanie ich do dżinsów lub spódnic daje prawdziwie stylowy i niebanalny wygląd.

Przezroczyste skarpety

Przezroczyste skarpety
Przezroczyste skarpety

Wykonane z połączenia spandexu, poliestru i bawełny, przezroczyste skarpety stały się właściwie najnowszym wzorem sezonu letniego.

They are nearly completely transparent and function a lot like a pantyhose– except that these just cover your feet. Do you know a girl who does not wish to use the long net leggings in summer season, however, wants her feet to look smooth and fairer?

Przezroczyste skarpety idealnie do nich pasują.

Te skarpety podobnie są ozdobione różnymi stylami i wzorami na kostkach, stopach i palcach. Również projekty są drukowane w różnych kolorach, aby dopasować różne stroje.

Inne Skarpeta

Skarpety z dzielonymi palcami

Skarpety z dzielonymi palcami
Skarpety z dzielonymi palcami

Mówi się, że wzór skarpet z rozdwojonymi palcami pochodzi z Azji, a dokładniej z Indii. Ale jakkolwiek by nie było, kobiety na całym świecie są właściwie wdzięczne za to genialne dzieło.

Skarpety z dzielonym palcem mają oczywistą nazwę. Zamiast jednego stałego szwu, jak we wszystkich tradycyjnych skarpetach, skarpety split-toe mają oddzielną komorę na kciuk wielkiego palca i inną komorę na palce pozostające. Raczej podobne do mitenek noszonych na rękach.

Zaprojektowane lub żywe skarpety split-toe można nosić delikatnie z butami do palców lub pantoflami, natomiast zwykłe i porządne skarpety split-toe są teraz stopniowo używane przez kobiety nawet z fantazyjnymi pantoflami.

Skarpetki z siatki

Skarpetki z siatki
Skarpetki z siatki

Fishnet socks are so-called because they are formed from the internet that looks similar to a fisher’s internet.

W przeciwieństwie do wszystkich innych skarpet, które są zazwyczaj w wielu różnych wzorach i kolorach, skarpety fishnet są dostępne tylko w kolorze białym i czarnym.

Długość tych skarpet i szerokość otworów w sieci, która jest używana może się różnić od jednego producenta do drugiego. Jedno jest pewne: skarpety fishnet są specjalnym dodatkiem do uroczystości, który może pompować każdy łatwy strój. Te skarpety są bardzo wszechstronne przez ich charakter. Quarter length fishnet skarpety mogą być używane z wielu sandałów, długość załogi fishnet skarpety mogą być używane z butów płótna natomiast udo wysokie fishnet skarpety mogą być noszone z suknie do casual i półformalnych wydarzeń.

Skarpetki z fiszbinami wyglądają fantastycznie będą wszystkie sandały open-toes.

Skarpety z siatki ogrodzeniowej

Skarpety z siatki ogrodzeniowej
Skarpety z siatki ogrodzeniowej

Powiększ kilkakrotnie szczeliny w skarpetach fishnet i otrzymasz skarpety z siatki ogrodzeniowej.

Rozumie się samo przez się, że te skarpetki ledwie zapewniają jakąkolwiek ochronę. Są one raczej częścią unikalnego ubioru i na ogół noszone są przez kobiety do klubów, na imprezy taneczne lub na inne domowe okazje, jak sobotni wieczór z kumplami.

Fence net socks can be found in one size that fits females of all heights and ages since they are made from highly flexible yet resilient products– a mix of spandex and acrylic.

Tak więc, teraz, gdy jesteś świadomy wszystkich różnych rodzajów skarpet dostępnych dla pań, upewnij się, że wybierasz idealne, które pasują do twojego stroju.

W końcu strój połączony z idealnie dobranymi skarpetkami może powalić innych.

Inne Więcej:

6 rodzajów skarpet (i kiedy je nosić) + wyjaśnienie długości skarpet

8 różnych rodzajów skarpet - wskazówki, jak je nosić

Basics of custom socks – socks length

Zostaw komentarz